0(212) 234 35 63 Bize Ulaşın :
Yrd. Doç. Dr. Ali Nihat OfluoğluHer kişinin görme yetisi ve göz yapısı farklılık gösterir. Wavefront , Q-value ve Topolaser yöntemleriyle kişiye özel lazer programı oluşturulabilir.

Wavefront
Kişiye özel tedavi yöntemi olan wavefront, görme kalitesini klasik lazer uygulamasından daha fazla arttırmayı amaçlamaktadır. Wavefront analiz cihazından göze gönderilen ışın demeti retinadan yansır, elde edilen görüntü yardımıyla lazer programlanarak ameliyat gerçekleştirilir.Bu teknikte gözün kırıcı ortamları taranır ve bilinen miyopi, hipermetropi ve astigmatizma gibi kusurlarının dışında görmeyi etkileyen diğer optik düzensizlikler (aberasyonlar) belirlenerek kişinin gözüne özel bir tedavi haritası çıkarılır ve bu harita eşliğinde lazer uygulanır.

Bu aberasyonlar görme keskinliğinde azalmaya, gece görüşünde azalmaya ve kamaşmalara sebep olabilir.Gözün tüm optik sapmalarını düzeltecek şekilde korneanın yeniden şekillendirilmesi sayesinde, görüntü çözünürlüğü ve kontrast duyarlılığı artmakta ve bu da kişinin daha iyi görmesini sağlamaktadır. Böylece kişi varolan görme potansiyelinden en iyi şekilde faydalanabilmektedir. Ayrıca wavefront tekniği ile düzensiz astigmatlarda ve önceden ameliyat olmuş fakat istenilen görme kalitesi sağlananamış olgularda da başarı sağlanmaktadır.

Topolazer
Kornea düzensizliği olan ya da önceki ameliyatında flep desantralizasyonu olan olgularda kornea topografisinin yardımıyla lazer ameliyatının yapılmasıdır. Q-value: Korneanın asferik yapısının olabildiğince korunmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir.


Ziyaretçi Sayısı
Toplam Ziyaretçi
Şu anda sitede aktif ziyaretçi vardır.
© Copyright 2018 Yrd. Doç. Dr. Ali Nihat Ofluoğlu - Tüm Hakları Saklıdır
Yukarı çık